422 558 238 Łódź

Szlabany oraz bramy ogrodzeniowe wyposażone w moduł GSM to obecnie chętnie wybierane rozwiązania przez wspólnoty osiedli mieszkaniowych, właścicieli domów prywatnych czy firmy w woj. łódzkim i innych regionach. Stanowią nowoczesną alternatywę dla radiowych systemów otwierania, zapewniając szereg korzyści głównie pod względem wygody użytkowania. Jakie są zasady działania, a także atuty szlabanów oraz bram z modułem GSM?

Mechanizm funkcjonowania modułów GSM

Użycie modułu GSM zintegrowanego z napędem w szlabanie lub bramie wjazdowej umożliwia ich zdalnie otwieranie za pomocą telefonu. To niezawodna technologia, dzięki której nie trzeba martwić się zasięgiem, rozładowującą się baterią w pilocie, zniszczeniem czy zgubieniem nadajnika. Opcja ta generuje także mniejsze koszty niż w przypadku korzystania ze sterowników radiowych, ponieważ nie wymaga zaopatrywania się w piloty.

Do obsługi systemu potrzebna jest jedynie aktywna, opłacona karta SIM, która, zamontowana w module, odbiera bezpłatne zwiastuny połączeń bądź wiadomości SMS. W odpowiedzi na sygnał z urządzenia mobilnego zostaje zainicjowany proces w formie otwarcia lub zamknięcia bramy.

Korzystanie z bram i szlabanów z GSM w praktyce – zalety

Nowoczesne bramy oraz szlabany z modułem GSM zdecydowanie zwiększają komfort korzystania z nieruchomości. Dlaczego warto w nie zainwestować?

  1.   Sterowanie z dowolnego miejsca na ziemi

Domownicy, pracownicy lub inne osoby odwiedzające obiekt mogą otwierać i zamykać bramę bądź szlaban bez konieczności znajdowania się blisko ogrodzenia, jak również wychodzenia z auta albo domu. To szczególnie wygodna opcja podczas mroźnych, deszczowych czy upalnych dni, kiedy niechętnie wychodzimy na zewnątrz, aby wpuścić na teren kuriera, dostawcę jedzenia bądź gości. Funkcja ta jest także niezwykle przydatna, gdy jesteśmy zajęci przygotowywaniem posiłku albo opieką nad dzieckiem.

  1.   Przypisywanie uprawnień nieokreślonej liczbie osób

Po montażu bramy lub szlabanu z modułem GSM należy pobrać aplikację i przekazać uprawnienia sterowania określonym osobom poprzez zapisanie w systemie ich numerów telefonu. Dzięki takiemu rozwiązaniu właściciel albo zarządca obiektu może w każdej chwili dodawać lub usuwać użytkowników, co daje kontrolę nad tym, kto korzysta z wjazdu oraz wjeżdża na teren. Obecnie dostępny jest sprzęt pozwalający na wpisanie nawet 999 użytkowników, jak również rozbudowę centrali, przez co technologia z powodzeniem spełnia potrzeby zarówno właścicieli prywatnych obiektów mieszkalnych, jak i zarządców dużych osiedli mieszkaniowych, zakładów produkcyjnych, magazynów czy innych nieruchomości.

  1.   Pewność dostępu prywatnych parkingów

Dzięki modułom GSM w bramie lub szlabanie da się zablokować wstęp na dany obszar nieupoważnionym osobom. Sprawi to, że unikniemy sytuacji, kiedy prywatne parkingi zostają zajęte przez osoby odwiedzające okoliczne osiedla, markety bądź zakłady pracy. Jest to szczególnie ważna opcja dla każdego, kto wykupił miejsce postojowe.

  1.   Możliwość ustawienia harmonogramu otwierania się i zamykania bramy/szlabanu

Automatyczne otwieranie wjazdu o określonych porach dnia to kolejna praktyczna funkcja bram/szlabanów z modułem GSM. Pozwala na oszczędność czasu, gdy rano spieszymy się do pracy albo kiedy zależy nam na sprawnym dotarciu do domu. Opcja ta minimalizuje też ryzyko powstania awarii na skutek zbyt częstego otwierania bramy czy szlabanu, a także pomaga ograniczyć zużycie energii z niego wynikające.

Chcesz zaopatrzyć się w solidną bramę przemysłową? A może szukasz niezawodnego szlabanu z modułem GSM? Jako dystrybutorzy opisanych rozwiązań z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze właściwego sprzętu, a także przeprowadzimy kompleksowy montaż bramy ogrodzeniowej w woj. łódzkim. Zapraszamy do kontaktu!

Autor: admin