SZLABANY

Szlabany są powszechnie stosowanym rozwiązaniem do kontroli wjazdu na teren osiedli mieszkaniowych, obiektów przemysłowych parkingów itp.

Proponujemy Państwu szlabany światowych producentów takich jak: Faac, Came czy Somfy.

Rodzaje i przeznaczenie szlabanów

W zależności od warunków i intensywności pracy mogą Państwo zastosować:

  • szlaban elektromechaniczny nadający się do pracy średnio-intensywnej, doskonale sprawdzający się na małych parkingach, w niewielkich zakładach przemysłowych, warsztatach czy magazynach
  • szlaban hydrauliczny zaprojektowany głównie do pracy intensywnej lub ciągłej, doskonale sprawdzający się przy dużych obciążeniach, idealnie nadający się do obsługi ruchu na osiedlach, dużych parkingach czy też zakładach przemysłowych.

Każdy szlaban wyposażyć można zarówno w ramię prostokątne jak i okrągłe. W zależności od modelu szlabanu ramię może mieć długość od 2 m do maksymalnie 12 m.

Sterowanie szlabanem

Sterowanie szlabanem może przebiegać w sposób w pełni dostosowany do oczekiwań klienta. Można dokonywać tego ręcznie, przy użyciu przycisku, znajdującego się np. w portierni, bądź zdalnie, za pomocą specjalnego pilota. Istnieją także inne metody nowoczesnego sterowania szlabanem. Do najczęściej stosowanych rozwiązań należą:

  • integracja urządzenia z kontrolą dostępu (karty zbliżeniowe, domofon)
  • stacyjka kluczykowa na szlabanie
  • detektor pętli wykrywający obecność samochodu przed szlabanem.

W zależności od typu szlabanu i funkcji centrali sterującej istnieje możliwość ustawienia automatycznego zamykania szlabanu, zaprogramowania ruchu szlabanu w trybie Totman (ruch szlabanu odbywa się wyłącznie wtedy, gdy wciśnięty jest przycisk), regulacji prędkości ramienia, ustawienia natychmiastowego zamknięcia po wykryciu pojazdu, zintegrowania pracy dwóch szlabanów itp.

Bezpieczeństwo

Szlabany można wyposażyć w różnego rodzaju zabezpieczenia. Są to np. lampy ostrzegawcze, gumy chroniące ramiona szlabanu, fotokomórki, odblaskowe naklejki na ramię szlabanu, zabezpieczenie przeciwzgnieceniowe, które zapewnia moduł elektroniczny instalowany na płytce centrali sterującej kontrolujący także siłę ciągu szlabanu, zabezpieczenie przed wyłamaniem ramienia w pionie (tzw. zawór ANTY-WANDAL stosowany w szlabanach hydraulicznych) czy też amperometryczne wykrywanie przeszkód.

GALERIA:

BRAMSEC

Salon sprzedaży

ul. Obywatelska 128/152
Biurowiec LEGS, sektor 7
94-104 Łódź
Tel. +48 (42) 255 82 99
e-mail: home@bramsec.pl

Godziny otwarcia

Pn, Czw: 08:00 - 18:00
Wt, Śr, Pt: 08:00 - 16:00

Doradcy handlowi

Andrzej Grec

tel.: 514 521 831, email: andrzej@bramsec.pl

Okna, drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, parapety, rolety zewnętrzne, rolety materiałowe, markizy, napędy do bram garażowych i wjazdowych, bramy garażowe dla klientów indywidualnych, żaluzje zewnętrzne, stolarka aluminiowa, stolarka stalowa przemysłowa, drzwi ppoż.

Anna Kotwińska

tel.: 517 077 238, email: anna.kotwinska@bramsec.pl

Dział handlowy.