PIASKOWANIE- precyzyjne usuwanie powłok

_ Czyszczenie elewacji, kostki brukowej, elementów i konstrukcji metalowych oraz wiele innych powierzchni.

_ Rewitalizacja ścian ceglanych przez oczyszczanie powierzchni cegieł z osadów mineralnych oraz tynku.

_ Usuwanie grafiti i napisów ze ścian betonowych.

_ Prace wykonujemy u klienta.

Piaskarka mobilna na samochodzie.
Piaskowanie sodowanie szkiełkowanie

Do piaskowania, sodowania oraz szkiełkowania wykrzystujemy mobilną piaskarkę zespoloną z samochodem, która pozwala nam lepiej manipulować i przemieszczać cały ewkipunek po placach budowy, na które często jesteśmy zapraszani i przeganiani z miejsca na miejsce. Specyfika tej czynności wymaga przemieszczania się podczas procesu piaskowania, sodowania lub szkiełkowania. Proces piaskowania zwłaszcza dużych obiektów renowacyjnych wymaga kilku dniowej pracy. Nasza firma posiada magazyn surowca zapewniając stały jego dostęp podczas wykonywanych prac lub stałe jego dostarczanie.

Zadzwoń – na pewno coś doradzimy

Tel. 789 239 350

Trzy techniki trzy efekty

1. Piaskowanie

Piaskowanie to proces technologiczny polegający na czyszczeniu dowolnej powierzchni materiałem ściernym w tym przypadku piaskiem (ziarno) w strumieniu sprężonego powietrza. Efekt piaskowania jest podobny do szlifowania, jednak czyszczona powierzchnia jest równiejsza i uzyskuje wymaganą szorstkość. Piaskując bez problemu można dotrzeć do trudno dostępnych rogów i zakrzywień.

Rewitalizacja ścian wykonanych z cegieł – czyszczenie cegieł

Potrzeba rewitalizacji unikalnych budynków wykonywanych z cegieł i pokazanie efektu czerwieni jakie daje natularna cegła, wiąże się z usunięciem warstwy tynku lub usnięcia nalotu na ceglanej ścianie. Tu zastosujemy piaskowanie lecz w pierwszym wariancie, czyli usuwania tynku z cegły, zastosujemy piasek o grubym ziarnie, natomiast samo czyszczenie nalotu utlenionej powierzchni cegieł wykonamy drobnym piaskiem o jak najmniejszym ziarnie.

Piaskowanie cegły ścian ceglanych z tynku

Cegłę po oczyszczeniu piaskowaniem zwykle uszlachetnia się i impregnuje. To leży już w gesti zleceniodawcy, który dalsze zabiegi rewitalizacji uzgadnia z konserwatorem zabytków lub osobą o podobnych kompetencjach. Technik jest tu wiele i wykraczają one poza zakres naszych usług.

Czyszczenie kostki brukowej

Temat czyszczenia kostki brukowej o trwałym efekcie, po szeregu różnych metodach „chemiczno rozposzczualnikowych” ostatecznie kończy się na pisakowaniu. I słusznie, gdyż jak się okazuje piaskowanie kostki brukowej jest najbardziej skuteczne i szybkie. Oczyszczona kostka w porównaniu do pierwowzoru będzie bardziej szorstka i jaśniejsza ale z czasem ulegnie naturalnemu wygładzeniu i ściemnieniu organicznym pyłem.

czyszczenie kostki brukowej piaskowanie

Pamiętajmy, że piaskowanie to technika ścierna, dlatego zawsze oczyszczona powierzchnia będzie miała szorstką fakturę. W przypadku kostki brukowej ta cecha oporności szybko ulega wytraceniu podczas eksploatacji nawierzchni. W przeciwieństwie do oczyszocznych ścian z cegieł, przy kostce brukowej nie stosuje się żadnych preparatów zabezpieczających.

Zastosowanie: piaskowanie konstrukcji stalowych, ram samochodowych, ram motocyklowych, naczep, ogrodzenia, balustrad, felg stalowych, powłok lakierniczych itp.

2. Sodowanie

Sodowanie to nieco bardziej subtelna metoda oczyszczania w stosunku do piasku. Polega na czyszczeniu powierzchni materiałem ściernym w postaci sody (proszek) w strumieniu sprężonego powietrza , która sprawdza się przy czyszczeniu i konserwacji szczególnie wrażliwych powierzchni. Dzięki temu można stosować ją wszędzie tam, gdzie twarde ścierniwa mogłyby zniszczyć strukturę czyszczonej powierzchni. Technikę sodowania wykorzystujemy do czyszczenia stali nierdzewnej np. maszyn gastonomicznych, masarskich lub spożywczych. Kiedy piasek nawet o drobnym ziarnie mocno wchodzi w czyszczoną powierzchnię, soda zdeje się w niej rozpływać w postaci pyłu. Ważną zaletą sody jest jej niepalność i nietoksyczność, co pozwala korzystać z niej w licznych branżach. Soda nie wpływa szkodliwie ludziom i jest bezpieczna dla środowiska ulegając neutralizacji pod wpływem wody.

Porównanie powierchni po  piaskowaniu oraz po sodowaniu

Przykłady sodowania: czyszczenie ogrodzenia, czyszczenie dachów, czyszczenie elewacji, czyszczenie kostki, usuwanie graffiti, czyszczenie pomników, czyszczenie piaskowca.

3. Szkiełkowanie

Szkiełkowanie, to proces polegający na dokładnym czyszczeniu i wygładzaniu obrabianych struktur szkiełkiem w strumieniu sprężonego powietrza. Szkiełkowanie jest doskonałym sposobem na oczyszczenie elementów silnika, podzespołów układu hamulcowego oraz dekoracyjnych detali, które zdobią maski aut i motocykli.

efekt po szkiełkowaniu czyszczenie silnika

Zalecane do: szkiełkowanie silników, szkiełkowanie aluminiu, szkiełkowanie felg aluminiowych, szkiełkowanie stali nierdzewnej, szkiełkowanie zacisków hamulcowych, szkiełkowanie elementów dekoracyjnych.

Piaskowanie/sodowanie Łódź

Jedną z usług dodatkowych, jakie świadczymy naszym Klientom, jest piaskowanie. To nic innego jak precyzyjne usuwanie powłok powstałych na elewacjach, kostkach brukowych, elementach i konstrukcjach metalowych oraz wielu innych powierzchniach. Dzięki sodowaniu jesteśmy w stanie szybko i skutecznie pozbyć się rozmaitych zanieczyszczeń, szpecących napisów i graffiti czy osadów mineralnych.

Do realizacji usług piaskowania, sodowania i szkiełkowania stosujemy specjalistyczny sprzęt. Dysponujemy mobilną piaskarką zespoloną z samochodem, która umożliwia nam łatwe docieranie do wszystkich miejsc, a także manipulowanie i przemieszczanie całego ekwipunku po danym obszarze.

Proces piaskowania i sodowania – renowacje, konserwacje, czyszczenie

Piaskowanie to metoda mechanicznego usuwania zanieczyszczeń, rdzy, farby czy innych substancji z danej powierzchni za pomocą strumienia ziaren piasku, kruszyw lub innych materiałów ściernych. Stosuje się je głównie do oczyszczania powierzchni metalowych, betonu, cegły, drewna i innych materiałów. Jest też powszechnie stosowane w przemyśle, zwłaszcza w procesie przygotowywania powierzchni przed malowaniem lub nakładaniem powłok ochronnych. Sodowanie z kolei, znane również jako ścieranie sodowe, to proces, w którym cząstki sody oczyszczone pod ciśnieniem oczyszczają daną powierzchnię z zanieczyszczeń. Obie te metody są bardzo skuteczne.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług piaskowania. Zawsze odpowiednio dobieramy metodę czyszczenia dopasowaną do konkretnej powierzchni. Ofertę kierujemy zarówno do Klientów indywidualnych, jak i do przedsiębiorstw i instytucji z Łodzi oraz okolic.