422 558 238 Łódź

BRAMY SEGMENTOWE COMPACT

Salon sprzedaży

ul. Obywatelska 128/152
Biurowiec LEGS, sektor 7
94-104 Łódź

+48 (42) 255 82 38

marketing@bramsec.pl

 

 

 

 

Brama segmentowa, harmonijkowa typu Compact to izolowana brama przemysłowa, której płaszcz dzięki opatentowanemu i uniwersalnemu systemowi szyn jest podczas otwierania składany bezpośrednio nad otworem bramowym.

Budowa i działanie bramy

Brama Compact zbudowana jest z paneli warstwowych o wysokości 610 mm, wypełnionych pianką poliuretanową o grubości 40 mm , pokrytych z obu stron blachą aluminiową o strukturze stucco i grubości 0,8 mm. Panele wzmocnione są aluminiowymi ceownikami. Segmenty bramy Compact składają się w układzie harmonijkowym na górnych konsolach bramy bezpośrednio nad otworem, dzięki czemu można uzyskać dużą oszczędność przestrzeni w pomieszczeniu. Dodatkowo w sytuacji kiedy nie mamy możliwości zamontowania bramy wewnątrz pomieszczenia możemy zamontować ją od strony zewnętrznej obiektu, a system konsol i napędu schować w obudowie systemowej. Niezależnie czy bramę zamontujemy od wewnątrz czy na zewnątrz to system elastycznych uszczelek pionowych i poziomych oraz uszczelki na połączeniach segmentów zapewniają maksymalną szczelność i izolację przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Współczynnik izolacji termicznej dla bram typu Compact podobnie jak w przypadku bram segmentowych wynosi U=1 W/m2K.

Obsługa automatyczna bramy

Do obsługi bramy Compact standardowo służy napęd elektryczny 380 V, a w sytuacji kiedy na obiekcie nie posiadamy takiego napięcia jest możliwość zastosowania silnika na 230V. Sterowanie odbywa się przy pomocy klawiatury „góra – stop – dół” umieszczonej w kasecie sterującej, którą standardowo montuje się obok bramy na wysokości około 1,4m nad podłogą. Sterowania bram Compact podobnie jak sterowania bram przemysłowych mogą być wyposażone w cały szereg dodatkowych opcji sterujących i kontrolnych jak listwy krawędziowe, fotokomórki, piloty, wyłączniki pociągowe, pętle indukcyjne, lampy sygnalizacyjne czy systemy kontroli dostępu. W sytuacji braku zasilania otwieranie bramy wykonuje się za pomocą korby awaryjnego otwierania lub łańcucha awaryjnego otwierania. System podnoszenia bram “compact” posiada zabezpieczenia przed niekontrolowanym opadnięciem bramy w sytuacji zerwania którejś z lin podnoszących.

Kolorystyka

Segmenty bramy standardowo od strony zewnętrznej lakierowane są w 8 kolorach z palety RAL: 3002 (czerwony),5010 (niebieski), 5017 (niebieski), 6005 (zielony), 7016 (szary), 7032 (szary), 9002 biało-szary), 9006 (biały).

Wyposażenie i dodatki

Brama Compact może składać się z paneli całkowicie przeszklonych (panoramicznych), wykonanych z pojedynczej szyby bezpiecznie hartowanej, pojedynczej lub podwójnej szyby akrylowej lub poliwęglanowej. Bramę można przeszklić także oknami zatrzaskowymi z podwójną szybą. Dodatkowo bramę Compact wyposażyć można w panele wentylacyjne, drzwi przejściowe i drzwi boczne.

 

Dlaczego warto wybrać bramę segmentową typu Compact?

  • brama Compact jest lekka, trwała, odporna na korozję (dzięki elementom aluminiowym)
  • system harmonijkowy bramy Compact, jej wykładanie się bezpośrednio nad otworem i brak konieczności montowania szyn na suficie zapewniają dużą oszczędność przestrzeni w pomieszczeniu, w przeciwieństwie do bramy segmentowej nie przesłania instalacji oświetleniowej, klimatyzacji, okien dachowych, nie blokuje suwnic, podnośników i innych urządzeń przemysłowych poruszających się w pomieszczeniach
  • układ prowadzenia bramy Compact nie posiada sprężyn ani przeciwwagi, co zapewnia minimalną ilość elementów ruchomych i pozwala uniknąć ich częstej regulacji i konserwacji
  • w przeciwieństwie do zwykłej bramy segmentowej bramę typu Compact można zamontować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczenia
  • brama Compact jest urządzeniem łatwym i szybkim do montażu
  • spełnia wymogi bezpieczeństwa określone przez normy europejskie
  • zapewnia cichą pracę
  • jest bramą szczelną, ciepłą
  • można ją wyposażyć w szereg dodatków np. w drzwi przejściowe, okna, kratki wentylacyjne
  • brama segmentowa typu Compact ze względu na oszczędność konstrukcji, solidność wykonania, niewielką awaryjność i estetyczny wygląd nadaje się do montażu w obiektach różnego przeznaczenia począwszy od dużych zakładów przemysłowych, poprzez mniejsze warsztaty, biurowce i budynki o nowoczesnym designie.

GALERIA:


Biuro przyjmowania zleceń

ul. Obywatelska 128/152

Biurowiec LEGS, sektor 7

94-104 Łódź

Tel. +48 (42) 255 82 38

e-mail: marketing@bramsec.pl

 

Małgorzata Wujak - doradca handlowy

Tel. 789 239 350, e-mail: sodowanie@bramsec.pl

ZGŁOSZENIA zleceń na piaskowanie